Azərbaycanlı milyarderlərlər Qod Nisanov və İlham Rəhimovdan Ermənistana zərbə - erməni məhsulları qadağan edildi
Moskvanın böyük bazarlarında, o cümlədən “Food City”də, Ermənistandan gətirilən kənd təsərrüfatı məhsullarına boykot elan olunub. Qeyd edək ki, bu bazarlar Azərbaycandan olan milyarderlər İlham Rəhimov və God Nisanova məxsusdur.
Azsiyasət.com bildirir ki, azərbaycanlı sahibkarlar Ermənistanla əlaqəli tərəvəz və meyvələrlə bağlı hər hansı bir əməliyyata qeyri-rəsmi qadağa tətbiq ediblər. Erməni mallarının boykot edilməsini Özbəkistan, Tacikistan və digər ölkələrdən olan bazar iştirakçıları da dəstəkləyiblər. "Food City"də azərbaycanlı milyaderlərlə görüşmək istəyən erməni konsul, erməni biznesmenrlər və diaspor sədrləri də qovulub.
Nəticədə, Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərində yetişdirilən tonllarla ərik və albalı iri yük maşınlarında çürüməkdə davam edir.
Rusiyada erməni mallarının boykot edilməsi ilə əlaqədar həyəcan Ermənistanda da səslənib. Yerevanda nəşr olunan "Qraparak" qəzeti yazır ki, dünən Moskvada erməni kənd təsərrüfatı məhsullarının satışı ilə məşğul olan ermənilər nəşrin redaksiyasına müraciət edərək, azərbaycanlıların nəzarətində olan Moskva bazarlarında erməni kənd təsərrüfatı məhsullarını qəbul etməkdən imtina etdiklərini bildiriblər.