Ermənistanda müxalifətçilər xalqı küçələrə çağırdı
Erməni partiyaları "Daşnaktsutyun", "Çiçəklənən Ermənistan" və "Ana Vətən" Baş nazir Nikol Paşinyanın siyasətinə qarşı ümumxalq etirazını elan ediblər.
Azsiyasət.com virtualaz.org-a istinadən xəbər verir ki, onların birgə bəyanatından "aysor.am" sitat gətirib.
Müxalifətin mitinqi 8 oktyabrda Yerevanın Azadlıq Meydanında keçiriləcək. Aksiyanın təşkilatçıları Ermənistan sakinlərinin hökumətin işindən narazı olduqlarını qeyd ediblər. 2018-ci ildə hakimiyyətə gəldikdən sonra Paşinyanın komandası ölkədəki total korrupsiyanı nəyinki kökündən kəsilməməsi ilə kifayətlənməyi, özü də cinayət planlarının bir hissəsinə çevrilib.
“Ümummilli hərəkat 2018-ci ilin baharında ölkənin inkişafı üçün keyfiyyətcə yeni imkanlar yaratdı. Cəmiyyət ədalətli gözləntilərini formalaşdırdı, xüsusən keçmişdəki pis hadisələri tərk etmək, ölkədə ədalət bərqərar etmək və daha firavan gələcəyi təmin etmək idi. Son iki ildə ictimaiyyətin gözləntiləri gerçəkləşmədi. Hakimiyyət hər yerdə uğursuz oldu. Ölkənin inkişafı təhlükə altındadır. Hakim siyasi qüvvə dövlətçiliyimizin problemlərinə dözə bilməyəcəyini sübut etdi”, - açıqlamada bildirilir.
Bu səbəbdən müxalifət partiyalarının birləşməsi "yeni gücün, yeni bir keyfiyyətin formalaşmasını" qaçılmaz hesab edir.